Ako správne zmerať rozmer záclon


Výška záclony:

- výšku určíte zmeraním vzdialenosti od garniže alebo koľajničky po okraj parapety alebo po podlahu. Záclony a závesy by mali byť cca 3 cm nad podlahou.

Šírka záclony:

- záclona by mala byť podľa správnosti na celej garníži alebo koľajníčkovom systéme, nie len na okne, preto je potrebné zmerať presný rozmer garníže alebo koľajničky a vynásobiť 2. To znamená, ak máte garnížu v šírke 300cm je potrebné zakúpiť 600cm materiálu z dôvodu našívania riasiacej pásky, ktorá sa štandardne sťahuje na polovicu.

Šitie záclon:

- na našej webovej stránke sa môžte stretnúť s klasickými záclonami, kde sú rozmery uvedené pred nariasením a tam je potrebné zakúpiť raz takú šírku ako máte garnížu. Záclona Vám príde obšitá alebo olemovaná a našitá na riasiacej páske.

- v druhom prípade máme hotové modely, ktoré sú presne naskladané a napevno našité na tunelovej páske( priemer tyče max. 3cm). Tu treba uvádzať presný rozmer garníže.

Tunelova paska

Tunelová páska - max 3 cm

Údržba záclon:

- záclony biele voálové perieme maximálne na teplote 30°C, ručne vyžmýkať, nepoužívať aviváž ani iné zmäkčovadlá

- záclony farebné a maľované prať a žmýkať len ručne

- záclony prať len samostatne

- záclony je najlepšie zavesiť ešte vľhké a tým Vám odpadne práca so žehlením. Ak sa však rozhodnete záclony prežehliť, treba zvoliť najnižšiu teplotu